Yhteystiedot

OMA Yrityspalvelut

2915117-9

Köydenpunojankatu 14, Logomo Byrå
20100 Turku

043 824 3371

Eve Rusi

Assari, palkanlaskenta

eve@oma-assari.fi
043 824 3371

Terri Paju

Kirjanpitäjä, palkanlaskenta

terri@oma-assari.fi
044 242 5903

Sanna Tammisto (äitiyslomalla)

Kirjanpitäjä, palkanlaskenta

sanna@oma-assari.fi
044 241 9204

Tuula Suvanto

Kirjanpitäjä, palkanlaskenta

tuula@oma-assari.fi
040 551 6553

Markus Sorjasaari

Kirjanpitäjä, palkanlaskenta

markus@oma-assari.fi
040 767 8688

Asta Ahvenainen

Kirjanpitäjä, palkanlaskenta

asta@oma-assari.fi
040 5505097

Jätä yhteydenottopyyntö

Olemme sinuun yhteydessä mahdollisimman pian!

 

Tarinamme

Oma Assari sai alkunsa nykyisessä muodossaan alkutalvesta 2018, kun kaksi yrittäjää Eve ja Hans päätyivät istumaan samaan lounaspöytään. Eve kertoi vuonna 2017 yksin perustamastaan Oma Assarista, jonka kasvu jo ensimmäisen vuoden jälkeen liki ylityöllisti toimistoalan ammattilaisen. Hans kuunteli Even tarinan ja 25 vuoden yrittäjätaustalla kiinnostui Oma Assarin tulevaisuuden mahdollisuuksista. Seuraavaksi tavattiinkin jo yhteisen palaverin merkeissä ja mukana oli kolmas alan asiantuntija, kirjanpitäjä Sanna.

Kolmen yrittäjän osakeyhtiönä Oma Assari näki päivänvalon keväällä 2018. Yhteisenä visiona oli yritys, jossa assaripalvelut, tilitoimisto ja yritysten konsultaatio tapahtuisivat synergiassa saman katon alla. Brändiuudistus tehtiin alkuvuodesta 2019. Yrityksen palvelut jakautuvatkin nykyisellään kolmeen osaan: OMA Yrityspalveluihin, OMA Assariin ja OMA Tilitoimistoon.

Uudistunut Oma Assari on kasvanut kovaa tahtia ja asiakaskuntaan kuuluu jo n. 110 yritystä. Yritys keskittyy tarjoamaan kaiken kokoisille yrityksille uudenlaista palvelukokonaisuutta, jossa yhdistyvät henkilökohtainen, asiakaslähtöinen palvelu ja nykyaikainen teknologia alan uusimmilla ohjelmilla.